הליך גירושין - תביעת גירושין

תביעת הגירושין – הליך הגשת התביעות

ההליך המשפטי ייפתח, כאמור, ב"בקשה ליישוב סכסוך במשפחה" (מומלץ לקרוא "יח"ס"). היה ובפגישת המהו"ת (מידע, היכרות ותיאום) בני הזוג לא הגיעו להבנות והסכמות, אזי לצד שהגיש את הבקשה ליישוב סכסוך תינתן הזכות לבחור ראשון, תוך פרק הזמן הקבוע בחוק, היכן להגיש את התביעות והבקשות, בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לחלק יתאים לנהל את ההליך המשפטי בבית המשפט לענייני משפחה ולחלק אחר יתאים לנהל את ההליך בבית הדין הרבני. לעיתים יהיה שילוב של שניהם. כל אדם ונסיבותיו.

הסכם הגירושין אליו הגיעו בני הזוג, חשוב שיהיה כזה הצופה פני עתיד. חשוב שבהסכם הגירושין יינתן מענה לרצונם של בני הזוג. הסכם הגירושין יכלול בתוכו: מזונות, משמורת ילדים, הסדרי שהות וראייה, חלוקת הרכוש שנצבר, תוכניות חיסכון וחסכונות פנסיונים וכד'.

הליך הגירושין בסופו של יום מסתיים בהסכם, עדיף להגיע לשם בטרם מנהלים הליכים משפטיים מייגעים ויקרים.

מומלץ לקרוא על הליך ה"גישור".

הליך הגירושין אינו הליך קל, ההליך טעון רגשית ואמוציונלי. הליך הגירושין משפיע על חיי בני הזוג והילדים, המשפחה הקרובה וגורם בלא מעט מקרים גם לפילוג בין החברים שבוחרים צד. הליך הגירושין משפיע גם על מסגרת העבודה, חוסר ריכוז בביצוע מטלות במקום העבודה, היעדרויות ממקום העבודה לצורך דיונים ופגישות עם עוה"ד.  הליך הגירושין גורם לטלטלה בחיים ולהתנהלותם השוטפת.

הליך הגירושין טומן בחובו בזבוז זמן יקר, עלויות כלכליות גבוהות והתארכות על-פני תקופה ארוכה.

תביעה לגירושין מגישים לבית הדין הרבני על-בסיס העילות שבהלכה היהודית, לדוגמא: בגידה, אלימות, אי יכולת הולדה, הבעל אינו זן ומפרנס.
בהליך הגירושין מוגשות תביעות למזונות ילדים ומשמורת, מזונות אישה וכתובתה, פירוק שיתוף.   

במסגרת הליך הגירושין יידונו גם ענייני הרכוש בין בני הזוג, כמו: דירת המגורים ונכסים, רכבים, קצבאות, פנסיות, תוכניות חיסכון וני"ע, בעלויות בחברות ודיבידנדים, ירושות ומתנות. הפעלת הסכם ממון, ככל ובני הזוג ערכו הסכם כזה.

יש לזכור: אתם מתגרשים האחד מהשני אולם לא מהילדים. אל תגרמו להם לקחת צד במשבר הזוגי שלכם, אל תקשו עליהם בנוסף לקושי האישי שהם חווים!!
בכל מסלול שבחרתם ללכת בו, התנהגו בהגינות ובכבוד הדדי, פייסנות וויתורים. בסופו של יום זה ישתלם לכם ויקרין גם על הצד השני.

ככל ותסיימו זאת במהירות וללא משקעים תוכלו לפתוח פרק חדש בחייכם ולהמשיך הלאה.


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך