הבעת רצון

מסמך הבעת רצון – הפתרון האידיאלי להורים יחידניים, ולא רק..

מסמך הבעת רצון נועד לדאוג לאנשים המשמשים כאפוטרופוסים לילדיהם או קרובי משפחה אחרים. מסמך הבעת רצון מאפשר לאפוטרופוסים להגדיר, באמצעות ציון שמו של אפוטרופוס חלופי, מי יחליפם ביום בו שהם לא יוכלו למלא עוד את תפקידם כאפוטרופוסים.

הורים לקטינים, מקונן בליבם חשש תמידי, שבעקבות נסיבות טראגיות לא יוכלו עוד לדאוג לילדיהם ואלו יוותרו לבד בעולם. לצערנו ארעו לא מעט מקרים שבהם הורים קיפחו את חייהם בתאונות דרכים קשות או שנפטרו ממחלה.

מחשבות אלו קשות שבעתיים אצל הורים יחדניים, הורים גרושים, הורים לילדים שאינם יכולים לנהל את ענייניהם לבד.

מה יהיה?! מה יעלה בגורל הילדים או החוסים?!

הפתרון המוצע הוא עריכת מסמך הבעת רצון.

מסמך הבעת רצון יכול לערוך אדם שהוא אפוטרופוס לקרוב משפחתו של האדם שהוא משמש לו כאפוטרופוס, או לאדם המשמש כאפוטרופוס למעשה, גם אם לא מונה על ידי בית המשפט.

עורך מסמך הבעת רצון והאפוטרופוס שהוא מעוניין שיחליפו בתפקיד האפוטרופוס חייבים להיות מעל גיל 18. האפוטרופוס המחליף צריך להסכים לשמש בתפקיד, לקרוא את המסמך ולחתום עליו.

עורך מסמך הבעת רצון יכול לתת הנחיות לגבי אופן המשך הטיפול, הערכים ואורח החיים של הילד או החוסה.

עריכת מסמך הבעת רצון מסייעת לשמור על שגרת החיים של הילד או החסוי ועוזרת במניעת מחלוקות בתוך המשפחה, שכן האפוטרופוס הנוכחי כבר קבע את זהות האפוטרופוס החליפי ונתן הנחיות בהתאם.

בית המשפט לרוב יכבד את רצון האפוטרופוס הנוכחי, עורך מסמך הבעת רצון, וימנה את האפוטרופוס שצוין בו, אולם בית המשפט אינו מחוייב לכך. בית המשפט יסטה מהבקשה אם סבר שהדבר אינו לטובת הילד או החסוי או שהאפוטרופוס שהוצע במסמך הבעת הרצון אינו יכול למלא את התפקיד או שאינו רוצה בכך.

החוק מבחין בין אפוטרופוס של קטין (מתחת לגיל 18) לבין אפוטרופוס של בגיר (מעל גיל 18).

 


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך