הסכמים אישיים וסודות מסחריים

רוב העסקים מאופיינים בסודותיהם המקצועיים, מיזמים בפיתוח או בשלבי השיווק שלהם, תוכניות עסקיות, רשימת לקוחות וספקים, נתונים כספיים וכד'.

על כן, מומלץ למעסיק לכלול בהסכם האישי עם העובד הגנה על הסודות המסחריים של העסק.

ההסכם יכלול:
התחייבות לסודיות – התחייבות של העובד שלא לגלות ולא להעביר לצדדים שלישיים מידע אשר מגיע אליו או אשר הוא נחשף אליו במסגרת עבודתו.   

הסדרת סיום יחסי העבודה ואי תחרות – ההסכם יכלול אי תחרות לתקופה מסוימת, כאן המקום להדגיש, כי בתי הדין לעבודה לא נוטים לקבל סעיף זה בצורה גורפת. על כן, ניסוח ההסכם צריך להיות עפ"י הפסיקה של בת הדין לעבודה. בתי הדין לעבודה קבעו קריטריונים לתקופת אי התחרות של העובד במעסיקו לשעבר, ביניהם: גודל ההשקעה של המעסיק בהכשרת העובד, התמורה ששולמה לעובד בגין הסכמתו לאי התחרות, האם ניתנה תקופה ארוכה יותר "להודעה מוקדמת", מעבר למתחייב בחוק, בין היתר, בתי הדין יבחנו גם את מכלול הנסיבות ואת תום הלב של העובד ואת המידתיות של תקופת אי התחרות.

 

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך