צוואה הדדית

בריאות ואריכות ימים

אחת הסיבות לעריכת צוואה הדדית היא רצונם של העורכים אותה להגן על עצמם ורכושם.

קורה לא אחת שילדי הנפטר/ת, שהינם היורשים עפ"י חוק הירושה, היה והמוריש לא ערך צוואה, מעוניינים לחלק את כספי הירושה/עיזבון בסמוך לפטירתו, אשר כוללים לא פעם את דירת המגורים של ההורים. עם מכירת הדירה, ההורה הנותר בחיים היה נזרק מביתו שלו. הורה זה ניצב בפני שוקת שבורה נפשית, שלא פעם גרמה לעוגמת נפש כה רבה שאף גרמה למותו. הוא מתחיל במסע חיפוש אחר דירת מגורים קטנה יותר ובסביבה שונה ממה שהורגל אליה, בידוד חברתי, חבריו הקרובים נותרים מאחור.

ההורים ברצונם למנוע מצב בו הילדים, "יזרקו" אותם מביתם שלהם, ומתוך דאגה של האחד לשני, עורכים צוואה הדדית, שמצווה שבמות אחד ההורים הוא מוריש את חלקו להורה שנותר בחיים. 

 

מאחר והחיים הם דינמיים, בני זוג שערכו צוואה הדדית ייתכן ובינתיים התגרשו או נפרדו, אם היו ידועים בציבור, ניתנה האופציה בחוק לביטול צוואה הדדית, ע"י משלוח הודעה בכתב מבן הזוג הרוצה לבטלה לבן הזוג השני. המחוקק רצה למנוע מהצד שנותר לשנות את הצוואה מן היסוד ולפגוע בצד שלישי.

בצוואה הדדית ניתן להגדיר מתי הדירה תימכר, מניעת מגורי בן זוג חדש, הגדרה מי זכאי להתגורר בנכס המשותף של בני הזוג, הגבלת מכירה.

 


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך