ייפוי כח מתמשך

בריאות ואריכות ימים

ייפוי כוח מתמשך, נותן לך שליטה על חייך בחייך !! 
ייפוי כוח מתמשך - להסתכל לחיים בלבן של העיניים – אל תחכו שיהיה מאוחר.. 

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי המאפשר לכל אדם, בגיר ומעל גיל 18, לתכנן את עתידו בשלב בו הינו בעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ולבצע פעולות. בייפוי כוח מתמשך האדם יכול לתכנן איך וכיצד ייראו חייו בעתיד, לכשיגיע למצב בו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניו בעצמו. ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאדם למנות אנשים מהימנים עליו כמיופי כוח אשר יפעלו בשמו ועבורו בתחומים שונים הנוגעים לחייו האישיים, הרפואיים והכלכליים. בייפוי כוח מתמשך ניתן להוסיף מסמך "הנחיות מקדימות", הממנה (מי שחתם על ייפוי כוח מתמשך) מגדיר את רצונותיו ובקשותיו ממיופי הכוח.

אדם העושה ייפוי כוח מתמשך נקרא "ממנה". הממנה ממנה, מרצונו החופשי ובשלב שבו הוא מבין ומסוגל לקבל החלטות ולבצען, את מיופי הכוח, האדם אותו הוא רוצה למנות כמיופה כוח, שינהל עבורו את ענייניו ולבצע פעולות בשמו, ביום שבו הממנה לא יוכל לעשות זאת בעצמו ובהתקיים התנאים שהוגדרו מראש בייפוי הכוח.

חתימה על ייפוי כוח מתמשך חוסך את הצורך של המשפחה, שברגע אחד חרב עליה עולמה, לרוץ בין בית חולים לבין כותלי בית המשפט על-מנת למנות אפוטרופוס. הליך המינוי של אפוטרופוס כרוך בעלויות כספיות ובדוח"ות שיש להמציא לבית המשפט.

חתימה על ייפוי כוח מתמשך מאפשר לממנה לתת הנחיות מפורטות למיופי הכוח באשר לרצונו ואופן הטיפול בו ובנכסיו ביום שבו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות ולבצע פעולות. ניתן להגדיר את הנושאים שבסמכות מיופה הכוח: רכושיים (ניהול נכסים, חשבונות בנק), אישיים (מגורים), רפואיים, נושא מסוים או נושאים מסוימים, מינוי כללי (לכלל הנושאים). הממנה יכול לקבוע היכן יטופל: במוסד סיעודי או בבית, בכפוף ליכולותיו הכלכליות ומצבו הרפואי.

המלצה: קבלו היום את החלטות ליום שאחרי.. ליום שלא תוכלו, חלילה, לקבל החלטות בצלילות הדעת.

ייפוי כח מתמשך רשאי לערוך עורך דין, שעבר הכשרה מיוחדת לכך, מטעם משרד המשפטים.

ייפוי כוח מתמשך נועד לימים בהם הממנה לא יוכל לתפקד בשל מגבלה רפואית או מגבלה שכלית וכד'. הממנה ממנה אדם אחד או מספר בני אדם, ביחד ולחוד, לפעול בשמו.

עם כניסת ייפוי הכוח לתוקף, מיופה הכוח צריך להודיע על כך לבני משפחתו של הממנה ולאפוטרופוס הכללי. ממנה שהורה למיופה הכוח לדווח על הפעולות המבוצעות, למי שהוגדר בייפוי הכוח המתמשך, על מיופה הכוח לעשות זאת.

בחלק מהפעולות שמיופה הכוח יהיה מעוניין לבצע, יהיה עליו לקבל אישור מראש מבית המשפט.

חתימה על ייפוי כוח מתמשך חוסכת לעיתים סכסוכים משפחתיים.

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך