ייפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך עם עו"ד חיים חזיזה

ייפוי כוח מתמשך: להסתכל לחיים בלבן של העיניים!

אל תחכו שיהיה מאוחר, אף אחד לא יודע מה צופן העתיד!!

אם אתם חוששים לאבד על השליטה על חייכם ביום בו לא תהיו צלולים וכשירים ותאבדו את היכולת לקבל החלטות עצמאיות, אם אתם בעלי עסק וחוששים לניהולו ביום שאחרי – הפתרון הוא ייפוי כוח מתמשך.

 

מי באמת צריך לעשות ייפוי כוח מתמשך?
הרבה אנשים חוששים לעשות ייפוי כוח מתמשך כי לא נעים לדבר על אובדן כושר החלטה, אבל המציאות היא שהדבר עלול לקרות.

אני אומר כזה דבר: בדיוק כמו שאתם עושים ביטוח חיים או ביטוח דירה רק ליתר ביטחון, ייפוי כוח מתמשך הוא סוג של ביטוח שאם הוא לא נעשה מראש הוא עולה המון המון כסף בהמשך.

אדם שנכנס למצב של חוסר הכרה, אם בגלל תאונה או מצב רפואי לא צפוי, וזה לא משנה אם הוא בן 40 או בן 70 - מישהו אחר יהיה חייב לנהל את ענייניו האישיים, הכספיים והבריאותיים. והאדם הזה יקבל עבורו החלטות בכל תחומי החיים.

בעבר, לא יכולתם להחליט מי ינהל את ענייניכם ברגע שלא תהיו כשירים לקבל החלטות ובית המשפט היה ממנה אפוטרופוס – "מה שיוצא אני מרוצה"... 

אבל היום, אתם יכולים לתת הנחיות ברורות לגבי עתידכם הכלכלי, הבריאותי והאישי – בתנאי שיהיה לכם ייפוי כוח מתמשך חוקי.

 

אל תשאירו את ההחלטות החשובות ביותר בחיים בידיים של אנשים אחרים שחלילה יכולים להיות נגועים באינטרסים.

לדוגמה, נניח שיש לכם נכסים, ונניח שחס וחלילה איבדתם את הכשירות לטפל בהם מבחינה משפטית – אף אחד אחר לא יוכל לטפל בהם כל עוד אתם בחיים!

ילדיכם לא יוכלו לחתום בשמכם, או לטפל בנכס באופן עצמאי, ויוציאו הון על התייעצויות משפטיות כדי לטפל ברכוש שהוא כבר שלכם מלכתחילה..

לרוץ לבית המשפט למינוי אפוטרופוס, ואם חלילה לא תהיה הסכמה בין כולם?!

ואל נשכח את ההתנהלות מול הבנקים, וכל זה במקביל לצורך לדאוג לכם לקבלת טיפול רפואי הולם.

 

נשמע הזוי? זה קורה היום בישראל למשפחות רבות.

ויש לי עוד ועוד דוגמאות.

בשורה התחתונה, ייפוי כוח מתמשך שנעשה כהלכה עם הבנה מעמיקה של הצרכים שלכם, האישיים והעסקיים, דואג שביום שאתם לא יכולים לטפל בענייניכם – אנשים שאתם בחרתם מראש יטפלו בדברים האלה עבורכם בדיוק כמו שרציתם.

 

 

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חוקי, שנכנס לתוקף אך ורק כאשר האדם לא כשיר ואינו מבין בדבר, לא מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניו בעצמו. 

כדי להתכונן למצב כזה, האדם (הממנה) בוחר במפורש מי יהיה מיופה הכוח אשר יחליט במקומו בעניינים האלה, נותן הנחיות ברורות מה הוא רוצה שייעשה – וזהו מסמך משפטי שחובה לציית לו. לדוגמה, הממנה יכול להגדיר מראש מי ינהל את חשבונות הבנק שלו, מי ינהל את עסקו, מי מוסמך לחתום במקומו על מסמכים שקשורים לנכסים, איזה טיפול רפואי הוא מעוניין לקבל, היכן היה רוצה שיאשפזו אותו, בבית אבות או טיפול בביתו שלו, האם למכור נכסים או להשכירם ועוד נושאים.

ככל שייפוי הכוח המתמשך מפורט יותר וכולל בתוכו עשה ואל תעשה ברורים ומדויקים, כך הוא יותר בעל ערך. חשוב שייפוי הכוח שלכם יוכן עבורכם ולא יהיה "העתק הדבק". לכל אדם יש צרכים משלו וכל אדם הוא עולם ומלואו.

 

למה צריך ייפוי כוח מתמשך?

אולי יפתיע אתכם לגלות, אבל בני-זוג או ילדים לא הופכים אוטומטית למיופים ולא רשאים לקבוע מה יבוצע עם רכושכם או איתכם. מה שהם יצטרכו לעשות זה להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה, למינוי כאפוטרופוס (בדרך כלל בהתחלה זמני ולאחר מכן קבוע) ורצוי שתהיה הסכמה של כולם, כי מספיק שאחד יתנגד – בקיצור מדובר בבלגן אחד גדול. זהו הליך משפטי ארוך עם הוצאות כספיות לא מעטות.

שלא לדבר על כמות הסכסוכים המשפחתיים שמתחילים כשהילדים לא הגיעו להסכמות על הדברים...

 

הכי פשוט זה להכין מראש מסמך עם עו"ד מוסמך בנושא, ועדיף עם עו"ד שיש לו ניסיון רב בכספים.

השאירו לי עכשיו פרטים על מנת שנוכל להבטיח את העתיד שלכם, בדיוק באופן שאתם בוחרים.

זהו הביטוח האישי הטוב ביותר, שיוודא שאתם ברורים לגבי רצונכם – ושאכן רצונכם יבוצע.

לקיחת אחריות על חייכם עכשיו – מונעת בעיות בעתיד!!

 

לפרטים מלאים מומלץ לפנות אליי כעת.

ניתן לתאם פגישה גם בביתך.


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך