הסכמי הורות משותפת

הרצון לנהל קריירה שלא מאפשרת להיות בזוגיות וגם לא לוותר על החלום להיות הורה, לחילופין, להיות הורה ללא התחייבות לזוגיות וכן זוגות מקהילת הלהט"ב, מפגיש בין בני אדם הרוצים להביא ילד לעולם. זוגות אלו עורכים ביניהם הסכם הורות משותפת, להבדיל מהורות משותפת אצל הורים גרושים. 

זוגות אשר בוחרים בדרך זו להבאת ילדים לעולם, עומדים בפני החלטה גורלית ועליהם לעשות את הבחירה הנכונה בפרטנר הנכון למהלך שכזה.

"הסכם הורות משותפת" יש לאשר בבית המשפט לענייני משפחה בעת ההיריון או לאחר הולדת הילד המשותף.

(מומלץ לקרוא "משמורת ילדים והסדרי ראייה", "הסכמי חיים משותפים–ידועים בציבור")

מומלץ להורים לעתיד לנהל דו-שיח פתוח ומכיל על כל הנושאים הקשורים והמסדיר מראש את החובות והזכויות שלהם כלפי הילדים.

מומלץ לערוך בדיקות רפואיות, לבדוק האם קיימות מחלות תורשתיות וגנטיות אצל מי מההורים, יש להגיע להסכמות והבנות בנושאים כמו: סוגי בדיקות הריון שיש לערוך בתקופת ההיריון, מי ממן את הבדיקות הללו, מה עושים אם האם צריכה ליטול תרופות, עישון בתקופת ההיריון, מה קורה אם חלילה מזהים מום בעובר, מי מקבל את ההחלטה על הפלה או לא הפלה.

היה והאם תצטרך להיות בשמירת היריון, מי המפרנס?!  שם הילד, השתתפות כלכלית בגידולו של הילד, משמורת והסדרי ראייה, חינוך, חיסונים, מגורים, השקפה דתית, מה קורה אם חלילה אחד הצדדים נפטר בטרם הגיע הקטין לגיל 18, האם הקטין יורש את הצד הנפטר, צוואה המגנה על הילד מפני תביעות יורשים אחרים, מקורות מימון למצבים שכאלו ועוד. יש להתייחס לנושאים הנ"ל בפריסה רחבה ככל שניתן ועל-פני תקופת התבגרותו של הילד.  

הסכם הורות משותפת שנועד אך ורק לצורך הבאת ילד לעולם, עליו לכלול הפרדה רכושית.   


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך