צו הרחקה

החוק למניעת אלימות במשפחה, מקנה לבן משפחה את הזכות לעתור להוצאת צו הרחקה כלפי בן משפחה אחר. בחוק מוגדר "בן משפחה": "בן זוג, הורה או בן זוג של הורה, הורה של בן זוג או בן זוגו של ההורה, סב או סבתא, צאצא או צאצא של בן זוג, אח או אחות, גיס או גיסה, דוד או דודה, אחיין או אחיינית" וכן "מי שאחראי לצרכי מחייתו, בריאותו, חינוכו או שלומו של קטין או חסר ישע, המתגורר עמו, וקטין או חסר ישע המתגורר עם מי שאחראי עליו כאמור".

במסגרת הליך הגירושין ו"המלחמות" שבני הזוג מנהלים האחד כלפי השני, נוטה אחד הצדדים להגיש בקשה למתן צו הגנה. לעיתים מתברר, בדיעבד, שהבקשה למתן צו הגנה הייתה מהלך סרק, שכל תכליתו היה להתיש את הצד השני ולפגוע בו. כאשר מנצלים את ההליך של הוצאת צו הגנה שלא לצורך, ביהמ"ש יכול להטיל קנסות. הוצאת "צו הגנה" שמתברר בהמשך כמהלך סרק, פוגע גם בצד שביקש אותו, כשיצטרכו באמת, הבקשה תהא לא מהימנה. חמור מכך, בקשת סרק למתן צו הגנה, פוגעת באחרים הזקוקים לו באמת ובתמים.

 


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך