הסכם גירושין

הליך הגירושין יכול להסתיים "בקלות יחסית" באמצעות "הסכם גירושין בהסכמה".

גירושין בהסכמה, מסתיימים תוך זמן קצר ובעלויות כספיות נמוכות יותר מאשר ניהול הליכים משפטיים. הסכם הגירושין יכלול את ההסכמות אליהן הגיעו בני הזוג.
בעריכת הסכם גירושין בהסכמה, ישנם פחות מתחים וכעסים אשר תורמים בצורה חיובית על מערכת היחסים ההורית העתידית ועל חוסנם הנפשי של הילדים. 


ישנם הטוענים למה לוותר לבן הזוג השני כאשר אנחנו צודקים?! מדוע לתת "פרס" לצד שמנצל את יתרונו הכלכלי או הידע המקצועי שלו וכופה על הצד השני לוותר במקומות שבמצב אחר הוא לא היה מוותר?!  למה הצד המאוים, פיזית, מילולית או כלכלית, צריך לוותר לצד המאיים?!  

הגעה להסכם גירושין, מעבר לחיסכון הכספי, חוסכת גם זמן יקר, אובדן ימי עבודה, מתחים וכעסים.

הסכם גירושין בהסכמה, בני הזוג יודעים את התוצאה הסופית ואינם חיים באי וודאות. בני הזוג חוסכים את המתחים הכרוכים בדיונים משפטיים ארוכים ומתישים. בני הזוג חוסכים מילדיהם את הנזק הנפשי הנגרם להם "מהמלחמה" שבניהול הלין הגירושין.

גירושין בהסכמה מפנה גם זמן לבניית קשר חדש.

"הסכם גירושין", בין בני זוג יהודיים, יכלול מספר נושאים (רשימה חלקית): הסכמה לגירושין, רכוש משותף, משמורת ילדים, מזונות ילדים, הוצאות לימודים וחוגים, הוצאות רפואיות, מזונות אישה וכתובתה, פיצויים וסנקציות במקרה של הפרת ההסכם ע"י מי מבני הזוג ועוד.

עם החתימה על הסכם הגירושין, פונים לבית המשפט לענייני משפחה למתן תוקף של פסק דין להסכם, לאחר מכן, לבית הדין הרבני, שהוא הערכאה המוסמכת בישראל לעסוק בענייני נישואין וגירושין, להסדרת הגט. ניתן לפנות לבית הדין הרבני לאישור ההסכם וסידור הגט ולדלג על בית המשפט לענייני משפחה.

 


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך