דירה מקבלן

בהחלטה כה חשובה, יש לערוך בדיקה מעמיקה של חוזה המכר ואין להקל בכך ראש. ההוצאה הכספית בגין בדיקת החוזה והליווי ברכישה, מתגמדת לעומת הבעיות שנמנעו והיו עלולות לצוף.

ברכישת דירה חדשה, הנכם משקיעים את מירב כספיכם, זוגות הלוקחים משכנתא משעבדים אף את עתידם.

מאז קום המדינה, היו לא מעט חברות בנייה שפשטו רגל או שהגיעו לחדלות פירעון והתירו אחריהם ציבור שלם של רוכשי דירות אשר שילם ממיטב כספו, לקחו משכנתאות ולבסוף מצאו את עצמם עם חוזה מכר שאינו שווה את הנייר עליו נערך, ללא דירה, משלמים משכנתא ושכירות של דירה אחרת, חלום שהתנפץ. משפחות שלמות נותרו מרוסקות ומשפחות שהתפרקו. 

הקפידו על העברת כספים לקבלן רק עם קבלת ערבויות מתאימות ובהתאם לחוק המכר. 

קחו עורך דין מטעמכם, שילווה אתכם ויבדוק את חוזה המכר, השקעתם ברכישת הדירה את כל חסכונותיכם, מונחת עליכם החובה לדאוג לכספכם, זה עתידכם ועתיד משפחתכם.   

טיפים: תבדקו פרויקטים אחרים שהקבלן סיים, פנו לרוכשים בפרויקטים אחרים וקבלו חוות דעת, תבדקו מועדי מסירה, איכות הגמר, מציאות מול חוזה, ליקויים ככל שהיו, ההיענות לתיקון הליקויים. 

בטרם הרכישה והחתימה על חוזה המכר, יש לבדוק נסח טאבו, זכויות חכירה, היתרי בנייה, הערות אזהרה ושיעבודים הרשומים על הנכס ו/או על הקבלן, עיקולים, ערבויות מכר על התשלומים שמועברים לקבלן. האם קיים בנק מלווה לפרויקט.

 


לוגו חיים חזיזה

חיים חזיזה עורך דין ומגשר

במשרד עורך דין חיים חזיזה אתם מקבלים מעטפת שירותים ואתכם כל הדרך עד להסכם.
כל אדם ונסיבותיו, כל אדם הוא עולם ומלואו.

הנאמר באתר הינו כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, מומלץ ורצוי לפנות לתיאום פגישת ייעוץ

כתובתנו:
הזית 2, מגדל העמק

טלפון: 052-655-1111

סרקת והפרטים אצלך